Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  Co do zasady podatkowi od spadków i darowizn podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy (w tym nieruchomości) znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub praw majątkowych (np. użytkowania wieczystego, służebności gruntowej, udziałów w spółce kapitałowej, prawa do nieodpłatnego nabycia akcji) wykonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tytułem: dziedziczenia, zapisu zwykłego, dalszego zapisu, zapisu windykacyjnego, polecenia testamentowego;  darowizny, polecenia darczyńcy;  zasiedzenia;  nieodpłatnego zniesienia współwłasności;  zachowku, jeżeli uprawniony nie uzyskał go w postaci uczynionej przez spadkodawcę darowizny lub w drodze dziedziczenia albo w postaci zapisu;  nieodpłatnej: renty, użytkowania oraz służebności.  Podatkowi (...)

Forum - darowizna od niemca

 • 24 Czerwca 2002

  Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie wyszła za mąż za Polaka i przejęła jego obywatelstwo? Jeśli tak, to jakie należy mieć dokumenty i gdzie się z nimi udać? Byłbym bardzo wdzięczny (...)

 • 6 Lipca 2004

  sprowadzanie samochodów

  Co musze zrobic aby sprowadzic auto z niemiec, kupione od niemca bezposrednio z domu, co jest wymagane na granicy??? (robert) Nic nie jest wymagane na granicy. Bierz furę grzej i rejestruj w Polsce. miki maus Najważniejsze to mieć wszystkie zgodne dokumenty tego samochodu bo w Polsce przy rejestracji (...)

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  wysłać. Jakiś adres mailowy by się przydał na maciej.mrozowski@wp.pl mrozowskim Witam. Moja sytuacja polega na tym , że zakupiłem auto od Niemca który nie był w briefie ani w dowodzie rej. Było to 14.09.2012 roku, załatwiłem celny, w US złożyłem formularz vat 24 o zwolnienie z podatku, (...)

 • 10 Grudnia 2007

  rejestracja samochodu w niemczech

  witam chcialbym kupic samochod w niemczech i mam juz dosyc placenia akcyz, recyklingow i innych zbednych oplatktore wymysla nasze panstwo ,by utrudnic zycie. Po co zanizac rachunki by placic mniejsza akcyze? czy jako polak moge zarejestrowac samochod i tam placic ubezpiecznia Obywatelstwo nie ma znaczenia, niezbednym (...)

 • 29 Kwietnia 2008

  Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka nie płacił alimentów od samego początku, kilka lat temu mu się przypomniało, że ma taki obowiązek, ale i tak jest spora zaległość (z (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.