Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

Wady i zalety kredytu Oczywiście najlepszy byłby odwrotny porządek rzeczy – najpierw sobie uskładać, a potem kupić za własne pieniądze mieszkanie i nie zapożyczać się na całe życie. Jest jednak inaczej, tylko nielicznym udaje się odwrócić proces zakupu własnego kąta. Pewne jest to, że ci, którzy korzystają z bankowych kredytów przyczyniają się do wzrostu wskaźników ekonomicznych napędzających gospodarkę. Kredyt mieszkaniowy umożliwia szybką realizację zakupu mieszkania, gdy perspektywa odłożenia pieniędzy rozciąga się w nieskończoność. Kupno mieszkania na kredyt to również pomysł na lokatę kapitału – można zaciągnąć kredyt, zakupić mieszkanie, wynająć je tak, by samo się finansowało, a następnie za kilkanaście lat stać się niezależnym właścicielem dużego kapitału, jakby „za darmo”. Problem tylko ze znalezieniem (...)

Forum - darmowe porady zus

 • 3 Kwietnia 2008

  prosze o pomoc jestem zalamana

  Witam Mam problem związany z ustaleniem ojcostwa i alimentami. Jestem w 4 miesiącu ciąży, ojciec dziecka wcale się nie interesuje moimi losami, czy stać mnie na lekarza, leki i wyprawkę dla dziecka. Oprócz tego wypiera się ojcostwa. Mam pytanie na jakiej podstawie on może sie starać o dochodzenie ojcostwa (...)

 • 9 Grudnia 2002

  Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry dziękuję, aha dodam że ja pracuję i zarabiam 700zł (służba zdrowia niestety) (AGA) Warto. Mój syn ma już 23 lata, studiuje. Co miesiąc przez 13 już (...)

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona o kradzież ( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie tej pracy.Czy jest możliwość pozwania takiego pracodawcy (po pierwsze była to praca a czarno, po (...)

 • 29 Listopada 2011

  Fiskus chce opodatkować darmowe porady prawne!!

  Witam. Zapewne część z osób zainteresowanych tematem juz wie że fiskus ma zamiar opodatkować darmowe-nieodpłatne porady prawne. Zdaniem fiskusa podmiot udzielający takiej porady musi za każdą udzieloną poradę wystawić formularz PIT 8-C i przekazać podatnikowi oraz urzędowi (...)

 • 19 Kwietnia 2005

  alimenty od dziadka

  Wniosłam pozew o alimenty od dziadka. Może to i niemoralne z mojej strony ale przy dochodach 1000,- netto i wydatkach ok.700,- miesięcznie nie mialam innego wyjścia. Dziadek ma emeryture w wys. ok 2000,- netto i mieszka sam. Ojciec dziecka uchyla się od płacenia od 8 lat. Otrzymywałam alimenty z funduszu (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.