Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

ośrodku pomocy społecznej w Polsce o wypłatę jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka - tzw. becikowego. OPS uznał moją sprawę za zbyt skomplikowaną i wniosek trafił do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach. Po kilku dniach otrzymałem pismo z ROPS z prośbą o dostarczenie kilkunastu dokumentów wraz z tłumaczeniami, ponieważ mój wniosek został odebrany jako ubieganie się przeze mnie o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami. Ja natomiast ubiegałem się o 1000 zł becikowego, które należy się każdej rodzinie bez względu na jej dochody, na nowo narodzone dziecko. Czy przysługuje ono na córkę?   Tak. Zgodnie z art. 2 ustawy o świadczeniach rodzinnych jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka wchodzi w skład świadczeń rodzinnych. A zatem (...)

Forum - czy po pół etatu należy się zasiłek dla bezrobotnych

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  likwiduje zakład pracy, w którym ja jestem zatrudniona na czs nie określony. Wróciłam po urlopie macierzyńskim do pracy.Moje dziecko ma rok i mam pytanie czy w tej sytuacji będę mogła skorzystać z urlopu wychowawczego? Czy po urlopie będzie mi przysługiwać odprawa gdyż (...)

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  oraz na jej przepisach.Pozdrawiam. Magdalena Rygwelska prawo-pracy.net Mam dość skomplikowane pytanie.Znam zasady przyznawania urlopu dla poratowania zdrowia.Wiem też ,że jednym z nich jest pełny etat i przepracowanie na nim ostanich 12-tu miesięcy.W moim przypadku ten wymiar pracy jest jakby "łatany"- (...)

 • 3 Stycznia 2006

  Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu 10 lat więc (...)

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  nie ciekawa teraz chciala mnie zwolnic umowe mam na czas nie okreslony wiec poszlam na zwolnienie .Pytam czy pracodawca na zwolnieniu moze mnie zwolnic ? pozdrawiam Alex prawo-pracy.net Witam. Czy można coś zrobić, że pewien pracodawca, ma ciągle wywieszone ogłoszenie o pracę, przychodzi (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  razu mówią inaczej. I jak tu nie mieć wysokiego ciśnienia jak idzie się już do kolejnego lekarza i nie wie się czy wypisze zwolnienie bez gadania czy nie. Magda prawo-pracy.net Jeśli kobieta w ciąży ma umowę na czas określony to kiedy ma wręczyć zwolnienie lekarskie pracodawcy?po (...)

Czytaj forum prawne »

czy po pół etatu należy się zasiłek dla bezrobotnych


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.