Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

Od 8 września 2004 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu wydane 1 września w sprawie szczegółów dotyczących kredytów i pożyczek studenckich. Co nowego niesie to szczegółowe uregulowanie dla uczących się? Warunki uzyskania pożyczek i kredytów Rozporządzenie postanawia, iż student może otrzymać jedną pożyczkę studencką albo jeden kredyt studencki udzielane na okres studiów (także doktoranckich). Jednak należy przy tym pamiętać, iż okresy studiów, na które udzielono pożyczki lub kredytu, sumuje się. Rozporządzenie definiuje, co należy rozumieć pod pojęciem okres studiów (w tym studiów doktoranckich). Jest to suma okresów studiowania, w tym kształcenia w innych szkołach wyższych, a w przypadku studiów doktoranckich - jednostkach organizacyjnych szkoły wyższej lub innych jednostkach organizacyjnych prowadzących (...)

Forum - czy mozna odliczyc studia od podatku

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, w tym roku skończyłem liceum i pisałem mature, planuje isc na studia, jestem nie pracujacy, jakie beda konsekwencje jak tego mandatu nie zapłace? (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  to banda oszustów i złodziei. Nie dość że sie czeka na zwrot podatku 7 miesięcy to do tego ściągaja sobie za nic tak naprawde (za wysłanie papierów) kosmicznie dużą prowizje 19%. Ja w ten sposob stracilem kilka dni temu 200 euro-800zl Z tego co wiem niektorzy biora do 150zl max. Ostrzegam was (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia prawie 3000 zł. Do tej pory płacił matce dziecka 500 zł,sami ustalili taką sume ale ona teraz chce założyć sprawę w sądzie o wyższe alimenty. (...)

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo iż spisaliśmy standardową umowę najmu. Wyprowadziliśmy się z tego mieszkania w grudniu - nie informując o tym wcześniej właścicielki, (...)

 • 27 Maja 2003

  Rozwod - podzial majatku

  Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama budowe domku jednorodzinnego. Do chwili slubu wspolnymi silami wybudowalysmy piwnice i zaczelysmy pietro budowac.Taki stan budowy wraz z dzialka mama przepisala (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.