Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie, zasiłek na dziecko czy pomoc z opieki społecznej? Sprawdź, czy w ogóle musisz składać PIT. Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie, zasiłek na dziecko czy pomoc z opieki społecznej? Sprawdź, czy w ogóle musisz składać PIT. - W zeznaniu nie wykazujemy dochodu, który jest zwolniony od podatku na podstawie ustawy lub od którego został zaniechany pobór podatku w drodze rozporządzenia – przypomina Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że niektóre osoby nie będą musiały wypełniać rocznego zeznania podatkowego. Będzie tak w sytuacji, gdy osiągnęły w ubiegłym roku jedynie takie dochody, których nie trzeba wykazywać w PIT. Przykładem może być bezrobotny, jeśli w zeszłym (...)

Forum - czy będąc na urlopie wychowawczym muszę składać pit

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  go wykorzystac iwoona prawo-pracy.net jeżeli nie jestem zamężna a jestem na wychowawczym to mam szanse na płatny wychowawczy? jak to załatwić?? monia prawo-pracy.net Do końca 2008 r. będę na urlopie macierzyńskim. Wczesniej byłam zatrudniona na czas nieokreślony. (...)

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  pracy szkoły. Kiedy powinnam złożyć wniosek i zawiadomić o tym dyrektora ? Jeszcze w tym roku szkolnym, czy wystarczy np. w czasie wakacji ? Czy trzeba wziąć taki urlop na okres całego roku (12 miesięcy), czy można tylko na okres roku szkolnego, bo i tak są przecież (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  warunkach. Jest to bardzo szkodliwe dla rozwoju plodu. Co wiecej , mowi o tym prawco pracy !!!! Szefowa jak taka madra, nie napisze CIoswiadczenie, ze bierze na siebie pelna odpowiedzialnosc ( karna,za naruszenie prawa pracy kobiety w ciazy, narazenie zdrowia dziecka itp.) za rozwoj plodu.Ciekawe, czy (...)

 • 2 Października 2006

  ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w sierpniu poinformowałam pracodawcę, że jestem w 16 tyg. ciąży i dostarczyłam zwolnienie,ale dyrektor szkoły nie przywrócił mnie na stanowisko, (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  300-500 złotych. Uwaga: w Sądzie musisz przedstawić koszty jakie ponosisz na dziecko ( np. rachunki za ubrania, artykuły szkolne, żywienie, lekarstwa za przedszkole itp.) więc zacznij je gromadzić będziesz miała większą szansę na wyższą kwotę alimentów- pozdrawiam 908779 mam dwoje (...)

Czytaj forum prawne »

czy będąc na urlopie wychowawczym muszę składać pit


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.