Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Odpowiedzialność małżonków za zobowiązania - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

Jeżeli istnieje między małżonkami rozdzielność majątkowa, to czy masz powody obawiać się komornika?W systemie rozdzielności majątkowej istnieją jedynie dwa majątki: majątek osobisty żony i majątek osobisty męża, a zatem nie występuję w ogóle majątek wspólny. Każdy z małżonków swoim majątkiem osobistym może zarządzać zupełnie swobodnie, dokonywać względem niego wszelkich czynności czy to prawnych, czy faktycznych bez porozumienia z drugim małżonkiem, a nawet wbrew jego stanowisku. Konsekwencją takiego ukształtowania relacji w zakresie stosunków majątkowych, jest odpowiednie uregulowanie ich odpowiedzialności za długi. Przejawia się to tym, że małżonek, który dług zaciągnął jest wyłącznie za niego odpowiedzialny. Zatem w razie wszczęcia przeciwko niemu egzekucji, komornik (...)

Forum - czy żona może zatrudnić męża

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  ZGODE DONOSISZ CO 6 `MIESIĘCY DO OPS. SYLWIA prawo-pracy.net MAM PYTANKO . MOJE DZIECKO SKOńCZYłO 7 MIESIęCY OD 2 MIESIECY JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM ALE NIE WIEM CZY OSOBA TAKA JAK JA KTORA MA UMOWE W PRACY TYLKO DO KOńCA TEGO ROKU MOżE SIE STARAC O PIENIąDZE W OPIECE ZA URLOP WYCHOWAWCZY (...)

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! jestem po rozwodzie cywilnym ktory trwał 3miesiace nie było podziału majatku.nie mam dzieci.była zona przez okres naszego małzenstwa ktore trwało (...)

 • 9 Grudnia 2002

  Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  przypada matce. Dziecko już nieco starsze może się wypowiedziec z kim chce być, z mamą czy z ojcem. jadwiga eks żona mojego męża dostaje 900 zł na jedno dziecko, mój mąz obecnie - po redukcji etatów i obniżeniu wszystkim pensji zarabia 1400 zł. I nie może zarabiac (...)

 • 27 Stycznia 2004

  Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  robi więc niech teraz płacze i płaci.A jak sie dowiedziałaś że żonarty powinnaś go wywalić na zbity pysk. Arllleta alimenty.pl Czy zdajesz sobie sprawę co przechodzi jego żona ?????????????????co ona czuje????????ja wiem bo mam takiego idealnego męża w domku!!!!!być może (...)

 • 27 Grudnia 2005

  CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona zaczęła mnie "odstawiać od łóżka". Nie chcę pisać o szczegółach, bo to żenujące, w jaki sposób potrafiła mi siebie odmawiać. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.