Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Systemy czasu pracy

W prawie pracy wymiar czasu pracy i jego rozkład nie są uregulowane w sposób jednolity. Podstawową normą czasu pracy, którą przewiduje Kodeks pracy, jest czas nie przekraczający 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 4 miesięcy. Ustawodawca przewidział jednak możliwość wprowadzenia innego systemu, w zależności od potrzeb konkretnego pracodawcy. Obecnie w prawie pracy rozróżnia się następujące rodzaje czasu pracy: podstawowy czas pracy, równoważny (przedłużony) czas pracy, praca w ruchu ciągłym, skrócony czas pracy, zadaniowy czas pracy, przerywany czas pracy, system (...)

Forum - czas pracy w systemie 12 godzinnym

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  w niedziele do mnie wydzwaniał czy wracam do pracy od poniedziałku (dodam że pracuje jako ochroniarz w systemie 24 godzinnym)! Bardzo proszę o pomoc! Dziękuje! Monika prawo-pracy.net witam , ja mam dopiero problem ,byłam (...)

 • 3 Stycznia 2006

  Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu (...)

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  przepisy, jak ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych (za nieodprowadzanie składek ? do 5000 PLN), czy Kodeks karny skarbowy (nieujawnienie powstania zobowiązania podatkowego). Za naruszenie przepisów tj. korzystanie z pracy na czarno pracodawcy grozi grzywna w wysokości 3.000 PLN. (...)

 • 5 Listopada 2009

  Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe płatne na czas rekonwalescencji,i czy należy się jednorazowe odszkodowanie.Poraz pierwszy mam wypadek i niewiem jak (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  odpowie konkretnie,powodzenia.pozdro hardcorowiec [cytat] Witam, średni czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii to 6 do 36 miesięcy, [/cytat] Witam, a ile to kosztuje w pana firmie? kowalski81 [cytat] [cytat] Witam, średni czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii to 6 do (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.