Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

 Na czym polega metoda zaliczenia?Metoda zaliczenia (czyli metoda kredytu podatkowego, tax credit method, zwana też metodą odliczenia podatku zapłaconego za granicą) jest drugą, obok metody wyłączenia, metodą unikania podwójnego opodatkowania. Metoda ta polega na zaliczeniu podatku zapłaconego za granicą (w państwie, w którym znajduje się źródło dochodów) na poczet podatku należnego w kraju rezydencji; z tym że podatek należny w państwie rezydencji jest obliczany od łącznej sumy dochodów osiągniętych zarówno ze źródeł przychodów położonych w kraju, jak i za granicą. Stosując tę metodę, w państwie rezydencji podatnika łączy się dochody podatnika uzyskane w obu państwach, a następnie od (...)

Forum - co w tym roku mozna odliczyc od podatku

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  to banda oszustów i złodziei. Nie dość że sie czeka na zwrot podatku 7 miesięcy to do tego ściągaja sobie za nic tak naprawde (za wysłanie papierów) kosmicznie dużą prowizje 19%. Ja w ten sposob stracilem kilka dni temu 200 euro-800zl Z tego co wiem niektorzy biora do 150zl max. (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  wyglądać w następujący sposób: otrzymałeś mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeżwości. Przyjmując mandat karny kredytowany zgodziłeś się jednocześnie na iuszczenie grzywny. W przypadku nie usiszczenia tej kwoty zostanie (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  zlozyl pozew o alimenty na co odpowiedzial ze nie. Jak sie mozna domyslec przepadl z corka jak kamien w wode-na 5 lat! Jego rodzina poinformowala moja ze nie mam ich szukac bo oni sobie tego nie zycza. Miesiac temu moja mama otrzymala list wzywajacy mnie na spotkanie wyjasniajace w (...)

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo iż spisaliśmy standardową umowę najmu. Wyprowadziliśmy się z tego mieszkania w grudniu - nie informując o tym wcześniej (...)

 • 23 Stycznia 2005

  ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  ! Kaibigan alimenty.pl Witam Jestem też filipinką z Cebu ,Badian , mieszkam w PL juz 6 lat w okolicy Poznania . Anne gdzie mieszkasz w Polsce? pzdr Marifel badian alimenty.pl Witam Trafiłam tu przypadkiem, buszując w necie w poszukiwaniu informacji o Flilipinach - bardzo (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.