Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co jeśli ojciec nie płaci alimentów na dziecko?

Jakie są założenia nowej ustawy?Z dniem 1 października 2008 roku w życie weszły przepisy nowej ustawy z dnia 7 września 2007 roku o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, która - po raz kolejny - zmienia zasady pomocy państwa dla osób, które mają trudności z uzyskaniem należnych im alimentów. Zob.: Zmiany ważne dla uprawnionych i zobowiązanych do alimentów!Ustawa przywraca co prawda fundusz alimentacyjny (znany już z ustawy z 1974 roku), ale nie oznacza to prostego powrotu do kiedyś już obowiązujących przepisów. Twórcy ustawy już na samym początku (preambuła) podkreślili, iż utrzymanie dzieci to przede wszystkim obowiązek ich rodziców. Państwo ma pomagać tylko wtedy, gdy rodzice rzeczywiście tego obowiązku nie wypełniają. Dlatego też ustawa z jednej strony kładzie nacisk na dokładnie badanie (...)

Forum - co trzeba zrobic zeby odzyskac prawo jazdy

 • 10 Grudnia 2009

  gdzie można kupić prawo jazdy

  Jestem w stanie załatwić prawo jazdy każdej kategorii szybko i bez żadnych komplikacji. Wszelkie pytania proszę kierować na mój adres mailowy. stramnski1234@wp.pl Stramski1234 ja mam gościa co załatwia bo 2 laski załatwiły sobie danieljakubowski@onet.pl ale jak co to dawajcie (...)

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  prostu nie wiem jak tak mogą postępować pracownicy. MARIO prawo-pracy.net Pracowalem w transporcie drogowym,bez umowy o pracę nie otrzymałem na koniec miesiąca wynagrodzenia oraz pracodawca nie zwrócił moich dokumentów (dokumentów uprawniające do wykonywania mojego zawodu),oraz niesłusznie (...)

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  ;) A co do tego::"Użyteczność społeczna, której niewykonanie może przynieść szkodę dla społeczeństwa lub jego części." to juz dawno sie tak nie ubawilam jak czytaja ten kawalek:) hihihi Wiecie moglo by przyniesc szkode tym wszystkim dupkom ktorzy marudza ze powinno byc w swieta otwarte....chazardzisci (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  . On wcale nie nalegal na kontakty z dzieckiem, jedynie jego rodzice interesuja sie dzieckiem, chca sie z nim widywac i dlatego dziecko co kilka dni jezdzi do nich do domu. Ale ostatnio, po tym jak wytoczyłam mu sprawe o alimenty, on zaczał "interesowac sie dzieckiem i dzwoni do moich rodziców ze dziecko (...)

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  "- skąd wiesz że płaci grosze??? Wnioski wyssane z palca. Poza tym proponuję rozejrzeć się nieco jakie mamy czasy- to nie era kamienia łupanego aby po stopach trzeba było całować tego kto zechce nam coś sprzedać ( w tym wypadku usługę wynajmu mieszkania). Mamy prawo wymagać, bo płacimy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.