Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  Charakter prawny odpowiedzialności komandytariusza Komandytariusz odpowiada ze zobowiązania spółki w sposób bezpośredni, solidarny, subsydiarny, osobisty i ograniczony do wysokości sumy komandytowej. Osobisty charakter odpowiedzialności oznacza ponoszenie jej całym swoim majątkiem teraźniejszym i przyszłym. Nie stoi on w sprzeczności z kwotowym ograniczeniem jej do wysokości sumy komandytowej. Możliwe jest również dodatkowe zabezpieczenie wierzytelności kontrahenta spółki przy pomocy ustanowienia zabezpieczenia rzeczowego lub osobistego. W obu przypadkach reżim odpowiedzialności osoby jako wspólnika i jako dającego zabezpieczenie zmienia się na korzyść wierzyciela (art. 31 § 1 Kodeksu spółek handlowych - dalej: KSH). W związku z tym, że wspólnicy ponoszą odpowiedzialność za dług cudzy, należy (...)

Forum - co to jest wystepek

 • 22 Września 2004

  Nagranie rozmowy telefonicznej

  Mam watpliwości, czy nagranie prowadzonej rozmowy telefonicznej jest sprzeczne z prawem? Nagrałam taką rozmowę z osoba, która oskarżyła mnie o grożby karalne co jest nieprawdą i chcę to wykorzystać jako dowód na jej kłamstwa. Z forum wyczytałam, iz podobno jest to nielegalne. (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  ludzie na świecie co wiedzą co to kultura z poważaniem lola do kasi alimenty.pl Bardzo dziękuje lolu...:) Masz racje...echh...Również życze Ci wszytkiego co w życiu najlepsze..:) Kaśka alimenty.pl bo się rozpłynę od tych słodkości.... Kamila alimenty.pl kamilo zajmij sie (...)

 • 25 Maja 2006

  czy ja idę do więzienia ???

  Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym dostałem list z sondu z wyrokiem. Nie bardzo mogę zrozumieć czy mam się stawić do więzienia czy zapłacić karę. Czy może mi ktoś pomóc to zinterpretować ??? W liście było napisane tak: (...) , przy czym czyn stanowi wypadek mniejszej wagi, tj. o czyn z art.286&3kk. (...)

 • 18 Lipca 2008

  wysokość alimentów

  jego dochody wynosza mniej wiecej 900 zlotych....i ta kwota nie jest taka sama co miesiac....czy jest mozliwe aby ta panna wygrala tą sprawe? pomożcie jak tylko bedziecie cos wiedzieli... z góry dzieki:) goska19 alimenty.pl Po pierwsze twoj chłopak to dupek, bo skoro zrobił dzieciaki (...)

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  w RADIU ZET????????????? Dzwonie do Pani Pana...Moze wtedy sie dowiemy jaka jest cala prawda o pracy w dni ustawowo wolne! Magda prawo-pracy.net Cześć dziewczyny ja też jestem pracownica w naszej kochanej firmie i wiecie na co dziś wpadłam: 1. Zawiadomoć jak najwiecej punktów o tym forum, (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.