Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Likwidacja spółki komandytowej

  Zadania postępowania likwidacyjnego Postępowanie likwidacyjne ma celu doprowadzenie sytuacji majątkowej spółki do takiej sytuacji, by możliwe stało się spłacenie długów, pokrycie kosztów postępowania likwidacyjnego i podział ewentualnej nadwyżki pomiędzy wspólników. Znajdujący zastosowanie w postępowaniu likwidacyjnym spółki komandytowej art. 77 k.s.h., w zw. z art. 103 k.s.h., określa ogólny charakter postępowania likwidacyjnego. Z tego to charakteru wyprowadza się regułę, że likwidatorzy nie mogą wszczynać nowych spraw ani zaciągać nowych zobowiązań, jeżeli nie są one konieczne do zakończenia dotychczasowych. Przesłanki likwidacji Rozwiązanie spółki komandytowej może nastąpić w przypadku ziszczenia się jednego ze zdarzeń, o których mowa w art 58 k.s.h. (przepis dotyczący (...)

Forum - co sie nalezy wiezniowi po wyjsciu z wiezienia

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze 21 dni urlopu po skonczonym zwolnieniu ale czy potem pracodawca musi wyslac mnie na urlop (...)

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  kosmetyki sa drogie po jej wyjsciu otworzyłam okno i nie było w nim założonej ani jednej uszczelki, zdarzyly sie tez inne sytuacje w ktorych mama wlscicielki starsza pani zamknela sie od srodka w mieszkaniu przez nas wynajmowanym i nie mogłam sie do niego dostac myslalam (...)

 • 27 Grudnia 2005

  CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  dzieje sie tak, ze tylko jedna osoba jest 'winna'. Czemu tylko faceci musza placic alimenty...? Czemu to zawsze facet odpowiada za rozpad zwiazku...? W dzisiejszych czasach ludzie zapominaja co jest dobre a co zle. Z reguly kobiety po wyjsciu za maz zaniedbuja same siebie, (...)

 • 10 Listopada 2001

  Wysokość alimentów - a dochody ojca

  dziecko 30%, niedawno podal mnie o zmniejszenie kwoty z procentowej na kwotowa, argumentujac to zmiana sytuacji materialnej (ozenil sie ponownie i ma male dziecko). Sad przychylil sie do jego prosby i zmniejszyl alimenty na 180zl. sadu nie interasowalo to, ze ojciec dziecka nie placil alimento (...)

 • 14 Maja 2004

  ślub z obywatelem Turcji

  tak namącić w głowie ze głupia sie robie.No ale coż...miłość to miłość.Nie potrafie z tego zrezygnować.Za bardzo go kocham. Większy problem stanowi to że mój facet ma w turcji firme i nie ma opcji zeby zamieszkał ze mną tutaj.Chce zebym to ja żyla z nim tam.. Tylko ze ja (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.