Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

odliczenia podatku należy ustalić masę całkowitą. Wątpliwości związane z leasingiem zostały wyjaśnione poniżej. Kontynuacja odliczenia podatku w umowach leasingowych Ustawa o zmianie ustawy o VAT zawiera rozwiązania niekorzystne dla podatników użytkujących samochody na podstawie umów leasingu, które nie spełniały do dnia 21 sierpnia 2005 r. i również po tym dniu nie spełniają, wymogów pozwalających na pełne odliczenie podatku VAT od rat czynszu. Zgodnie ze wzorem Lisaka podatnicy ci mogą odliczyć jedynie 50% podatku z każdej raty (w tym również z raty wstępnej), przy czym suma podatku odliczonego w całym okresie umowy nie może przekroczyć kwoty 5.000 zł.  Od 22 sierpnia 2005 r. ww. limity wynoszą odpowiednio 60% i 6.000 zł, ale nie obowiązują (...)

Forum - co oznacza vat 4 w dowodzie rejestracyjnym

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  znalazłem coś takiego: ...W przypadku, gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była (...)

 • 9 Sierpnia 2005

  Demontaż kratki

  W newsletterze e-prawnika z 28 lipca 2005 znalazł się skrót artykułu Gazety Prawnej pt. "Zdemontuj kratkę w bagażniku?", w którym czytamy, że właściciele aut z kratką, którzy utracili prawo do odliczeń mogą zdemontować kratkę bez obaw, że będą musieli zapłacić (...)

 • 5 Sierpnia 2004

  intrum justitia - pilne

  zapłatę -tłumaczenie że nie otrzymałam książki nikogo nie obchodziło !!! W końcu zadzwoniła kancelaria prawna, że sprawa będzie skierowana do sądu, jeśli nie zapłacę - nie zapłaciłam, żeby skierowali sprawę do sądu. Niestety Wiedza i Praktyka wolała wynająć firmę windykującą (...)

 • 3 Sierpnia 2010

  Problem z Vat 25 i PCC3

  Witam, posiadam pewien problem zakupiłem samochód na własność z ojcem w Polsce na zwykłej giełdzie. Samochód był sprowadzony z Belgii ale nie posiadał żadnych opłat(samochód był własnością polaka który tam pracuje i w dowodzie rejestracyjnym posiada on belgijski adres (...)

 • 8 Listopada 2001

  Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine wszystko w wiekszosci splacalem ja gdyz zarabialem 2 krotnie wiecej. Czy teraz moge domagac sie zwrotu czesci zainwestowanych pieniedzy? (mustang) (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.