Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

Ubezpieczenie AC (autocasco) jest coraz bardziej popularnym ubezpieczeniem. Coraz bardziej popularnym wśród bardziej zapobiegliwych, obawiających się na przykład kradzieży. Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem pojazdu właśnie przed kradzieżą lub innymi zdarzeniami losowymi (np. pożar, powódź). W jaki sposób dochodzi do zawarcia umowy ubezpieczeniowej autocasco? Autocasco – jak już była o tym mowa - jest ubezpieczeniem dobrowolnym i jak wszystkie inne ubezpieczenia, jest zawierane poprzez podpisanie umowy. I tak jak w innych przypadkach ubezpieczeń, dowodem zawarcia umowy autocasco jest polisa. Kto i w jaki sposób określa warunki ubezpieczenia autocasco? Każdy z zakładów ubezpieczeń oferujących ten rodzaj ubezpieczenia zasady autocasco określa w tzw. ogólnych warunkach ubezpieczenia autocasco pojazdów (...)

Forum - co obejmuje autocasco pzu

 • 22 Grudnia 2006

  Wypłata odszkodowania AC, szkoda całkowita

  witam. mialem ostatnio niemila przygode, najechalem swoim autem na tyl poprzedzajacego mnie auta, wina moja, auto posiada ubezpieczenie AC warsztat w PZU. samochod (mondeo 2001) ubezpieczony jest na 26000zl, uszkodzony zostal bardzo powaznie, pzu po ogledzinach daje mi jedynie 11000tys zl jednoczesnie (...)

 • 10 Września 2010

  co obejmuje polisa budynku ??

  witam chcialbym sie zapytac czy polisa na budynek moze obejmowac podtopienie i podmokniecie budynku ?? dodoam ze budynek jest ubezpieczony w PZU

 • 30 Kwietnia 2003

  Warta niesłusznie(?) obciąża kosztem odszkodowania

  Przed ponad 3 laty byłem sprawcą wypadku nie posiadając wykupionej polisy OC. Oprócz mojego auta uszkodzeniu uległy jeszcze 2 samochody. Zapłaciłem ok. 3 tys. zł kary Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu za niedopełnienie obowiązku opłacenia ubezpieczenia OC. Oprócz tego po blisko roku otrzymałem (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.