Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

Czego dotyczy opłata Uwagi 200 zł co do zasady od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub ograniczonego prawa rzeczowego Tę opłatę stałą pobiera się odrębnie od wniosku o wpis każdego prawa, choćby wpis dwu lub więcej praw miał być dokonany na tej samej podstawie prawnej. część opłaty stałej proporcjonalna do wysokości udziału, nie mniej jednak niż 100 zł od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub ograniczonego prawa rzeczowego, jeżeli wniosek dotyczy wpisu udziału w prawie 150 zł niezależnie od liczby udziałów w tych prawach od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub spółdzielczego własnościowego prawa (...)

Forum - co napisać w uzasadnieniu wniosku o zapomogę

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Proszę o przesłanie wniosku.Z góry uprzejmie dziękuje! e-mail: lesiogo@o2.pl lesiogo proszę o przesłanie mi rownież tego wniosku, jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy, bardzo proszę: anka2801@orange.pl draniula Udzielam pomocy w sporządzeniu wniosku o uniewaznienie (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  to żeby mnie wspierał itd. a jak dowiedział ze jest ciąża zagrożona to już całkiem sie nie interesował "pewnie bał sie ze dziecko może byc chore" Najpierw uznał dziecko a teraz sądzi sie o unieważnienie uznania.(jego matka macała w tym palce) chce tesy DNA ale ok jak chce (...)

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  znalazłem coś takiego: ...W przypadku, gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  okresu na który przysługiwał dodatek zgromadziłam odpowiednie dokumenty i udałam się do odpowiedniego urzędu gdzie wyliczono mi średnią na osobę w rodzinie i powiedziano że średnia jest zbyt wysoka i szkoda mi składać wniosku bo i tak decyzja będzie odmowna . Nie złożyłam tego (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  przyzwoita. BART Szanowny BARCIE proszę o kontakt w sprawie polisy posagowej dot.Twojej znajomej,pozdrawiam Jola. JOKO Podaję kontakt do wcześniejszego komentarza.Jola - proszę o odpowiedz na adres jola734@wp.pl JOKO Czesc chciałbym pomocy w sprowie tych polis. Mój email: bochonek@wp.pl (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.