Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

Każda osoba przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące najpóźniej w 30. dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca. Zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu. Obowiązek ten należy do tzw. obowiązku meldunkowego, który może również polegać na: zameldowaniu się w miejscu czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zameldowaniu o urodzeniu dziecka, zameldowaniu o zmianie stanu cywilnego, np. w przypadku zawarcia małżeństwa, zameldowaniu o zgonie osoby. Co to jest pobyt stały i pobyt czasowy? Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania. (...)

Forum - co jest potrzebne do wymeldowania

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  urlop na rzadanie a inne tego nie zrobia i co wtedy...mam pozamiatane......I dziecko roczne na utrzymaniu;) Ide dzisaj do pracy i czekam na to co napisza i jestem niemila dla "harardzistow pokichanych"hihihi:p Milego dnia zajrze do Was po pracy.... Buziaki paaaaa nuśka prawo-pracy.net (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  w tym jest prawdy co piszesz ,prawie wszyscy na forum są poszkodowani biedne kobietyA co chodzi o kochankę widocznie ona widziala w nim wiecej niz ty ,widocznie ty byłas do niczego-bo ja na miejscu faceta nie siedzialabym z taką zolzą,Napisałas tego malo w poscie -ale za to (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  próbowalismy się zejsc z byłym mężem i urodziłam drugie dziecko jednak nie jestesmy w stałym związku.Czy w takim układzie bedąc teraz na urlopie wychowawczym mam prawo do płatnego wychowawczego???? Nigdy nie miałam zasiłku rodzinnego bo przekraczałam zarobkio jakies 12 złotych mając (...)

 • 20 Czerwca 2008

  obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  co a teraz dostałam wezwanie do sądu. Z którego wynika iż szanowna matka podała mnie o alimenty. Czy dla sądu dowodem może być jakieś zaświadczenie od komornika o wysokości przyznanych na mnie alimentów. Jak się w tej sytuacji bronić, zastanawiam się nad wynajęciem adwokata. Z góry (...)

 • 14 Maja 2004

  ślub z obywatelem Turcji

  akt zupeły który zabierasz do Turcji. i to tyle.w Turcji pierwsze co robisz to udajesz sie do ambasady polskiej w celu przetłumaczenia tych ze oto papierów,potem udajesz sie do urzedu stanu cywilnego(nie koniecznie w Ankarze) moze byc to miejscowosc z ktorej jest twój facet,no (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.