Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

      Mimo, iż pomoc przewidziana ustawą o dodatku mieszkaniowym tylko częściowo pokryje comiesięczne wydatki związane z opłatami za mieszkanie, warto jednak zapoznać się z warunkami przyznawania takich dodatków, tym bardziej, że procedura uzyskiwania dodatku nie jest nadto skomplikowana, a czas załatwienia sprawy jak na administrację publiczną w przypadku sprawy związanej z korzyścią dla petenta - dość szybki. Istnieją dwie przeszkody – pierwsza finansowa, drugą stanowi powierzchnia lokalu. Najogólniej rzecz ujmując: nie można mieć za dużo pieniędzy w portfelu, ani metrów kwadratowych w mieszkaniu. Jednostką odpowiedzialną za rozpatrzenie wniosku o dodatek jest urząd gminy właściwy według miejsca zamieszkania. Kto w ogóle może starać się o dodatek? Niekoniecznie trzeba być właścicielem mieszkania, aby dostać (...)

Forum - chorobowe od najniższej krajowej

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  w ósmym m-cu ciąży i nurtuje mnie pytanie czy do rozwiązania mam prawo do 100% płatnego chorobowego?Na zwolnieniu jestem od szóstego tygodnia ciąży. lubisia1 prawo-pracy.net witam wszystkich.kiedy sklada sie wniosek n9 ten do zusu o przedluzenie wolnego i od kogo mam go wziasc? kierownik (...)

 • 31 Stycznia 2002

  Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez jakiś czas. Po czym odechciewa mu się. Czekasz, prosisz, przekanujesz. Nieźle sobie radzisz i bez alimentów, ale gdyby doszło do twojej pensji jeszcze 500 (...)

 • 9 Września 2003

  SPŁATA ZADŁUŻENIA

  Syn mój ma zadłużenie wobec sieci komórkowej Idea w wysokości 927,-zł.Od firmy windykacyjnej "Intrum-Justita" otrzymał wezwanie do zapłaty:należność główna2424,76+odsetki75,87. Do sieci Idea pisał o rozłożenia na 6 rat, zgodzili się na 3. W związku z niskimi zarobkami (800,-zł brutto) (...)

 • 6 Sierpnia 2004

  komornik a ugoda

  Podpisalam umowe z wierzycielem na splate zadluzenia w ktorej wierzyciel zobowiazal sie do zawieszenia postepowania egzekucyjnego. Tymczasem komornik zajmuje mi oprocz zarobkow dodatkowo rachunek bankowy. Na prosby wierzyciela o zaniechaniu egzekucji nie chce nawet slyszec i nie stosuje sie do zalecen. Czy takie (...)

 • 9 Grudnia 2011

  alimenty

  Witam Jestem mamą 5 dzieci z dwóch różnych związków. 4 starszych (z pierwszego związku) uczęszcza do szkoły podstawowej i wypłacane mi są na ich rzecz alimenty w kwocie 680zł łącznie (po 170zł). Ojciec dzieci nie chciał płacić alimentów dobrowolnie dlatego wypłacane są za pośrednictwem komornika. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.