Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zakres przedmiotowy ustawy o zamówieniach publicznych - stan prawny obowązujący do 1 marca 2004r

Zakres przedmiotowy ustawy o zamówieniach publicznych. Zakres przedmiotowy obowiązywania ustawy ujęty jest w sposób bardzo szeroki. Obecnie, dla powstania obowiązku stosowania przepisów zawartych w ustawie nie ma znaczenia fakt, czy zamówienie jest finansowane ze środków publicznych. Jeżeli tylko podmiot objęty jest zakresem podmiotowym określonym w ustawie, a więc został zakwalifikowany do podmiotów zobowiązanych (zamawiających), wydatkowanie środków pieniężnych musi odbywać się zgodnie z procedurami ustawowymi. Zakres przedmiotowy ustawy obejmuje wszystko, co może być zaliczone do kategorii dostaw, usług lub robót budowlanych. Znaczenia tych pojęć zostały wyjaśnione w art. 2 ustawy, w ustawowym słowniku (wyjaśnienia pojęć dostaw usług i robót budowlanych znajdziesz również w poradzie Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych). Wydatkowanie (...)

Forum - auto dofinansowanie opinie

 • 7 Grudnia 2004

  Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. Trwały prawie pięć godzin! Każdy rodzic jest "przesłuchiwany" osobno. Pytają co było powodem, że podjęta została decyzja o rozwodzie, pytają (...)

 • 16 Września 2004

  straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

  Mam samochod ,,boje sie zeby komornik mi go nie zabrał..czy moze tak od razu??czy kwota zadłuzenia musi byc wieksza?? ssamochod warty jest 10.000 tys.a zadłuzenioa mam 2.000 tys.,,pomozcie!! (ZROZPACZONY) WITAJ! HM.... TRZEBA BYLO PLACIC W TERMINIE! WY FACECI MYSLICIE , ZE KRZYWDZICIE ZONY NIE PLACAC NA DZIECI! (...)

 • 4 Listopada 2012

  Zaplata za naprawe samochodu

  Witam, 1-go pazdziernika tego roku oddalem swoje auto (golf 4) do mechanika. Po rozgrzaniu silnika na luzie auto szarpalo na wolnych obrotach (silnik chodzil nierowno) Mechanik stwierdzil ze przyczyna jest glowica i sa 2 opcje. Albo ja naprawiamy koszt ok. 2000 zl albo kupujemy uzywana za 500 zl (...)

 • 12 Grudnia 2001

  WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys naprawy. 2 elemnety wzbudziły mój niepokój: za częśc niezbedne do wymiany odliczono 35% amortyzacji, ponieważ jak to stwierdził pracownik WARTY (...)

 • 17 Września 2004

  MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

  Moja sytuacja troszke sie skompilkowała......w obecnej sytuacji jestem na wymówieniu z zakladu pracy bede jeszcze zatudniony 3 miesiace.Nie dałem alimentow, kto mi moze powiedziec jak szybko komornik moze zajac pensje??Mam w swoim dorobku ...telewizor znacznej wartosci,wieze technics , samochod itd.czy komornik (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.