Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  Jakie przepisy należy stosować? Celem obszernej ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych jest generalna obniżka opłat sądowych. Wspomniana ustawa zastąpiła dotychczasową ustawę z dnia 13 czerwca 1967 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. W sprawach wszczętych przed dniem wejścia w życie ustawy stosuje się, do czasu zakończenia postępowania w danej instancji, dotychczasowe przepisy o kosztach sądowych. Natomiast w sprawach egzekucyjnych wszczętych przed dniem wejścia w życie ustawy, tj. przed 2 marca br., dotychczasowe przepisy o kosztach sądowych stosuje się aż do zakończenia tego postępowania. Koszty sądowe a opłaty sądowe Ustawa określa zasady i tryb pobierania kosztów sądowych w sprawach cywilnych, zasady ich zwrotu, wysokość opłat sądowych w sprawach cywilnych, zasady zwalniania (...)

Forum - artykuły i paragrafy sądowe

 • 16 Września 2004

  nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  a nagle dzwoni do mnie kruk i strasza mnie komornikiem i sadem orinoko to że ukończyłeś prawo owszem zasługuje jak najbardziej na wyrazy szacunku szkoda tylko że Twoja wiedza któa bez ątpienia posiadasz

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl KOM 517 426 323 http://www.info-regenten.de/regent/regent-d/poland.gif http://www.endemol.pl/images/programy/co_z_ta_polska.jpg (...)

 • 1 Września 2003

  Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, wniosek o unieważnienie małżeństwa złożyłam rok temu, mam chłopaka, chcemy się pobrać, czy będzie to przeszkoda do uzyskania unieważnienia małżeństwa? (...)

 • 8 Grudnia 2012

  Wymuszenie hasła - włamanie się siłą

  Jestem uczniem pewnej szkoły. Dzisiaj na informatyce pan Z. powiedział nam że mamy wolną lekcję - możemy robić co chcemy. Zalogowałem się na Facebooka. W odbiciu szyby zauważyłem, że się skrada, więc zamknąłem kartę. Wtedy on zrzucił mnie z krzesła - kazał stanąć pod ścianą i wszedł (...)

 • 13 Stycznia 2013

  Nie otrzymanie materiałów

  Witam, 2 stycznia zamówiłem w sklepie artykuły budowlane , miały być gotowe na 7 stycznia na ten dzień zamówiłem ekipę . Niestety 7 stycznia nie otrzymałem tych materiałów . Sprzedawca twierdzi że miał je w magazynie i czekał na ich odbiór przeze mnie .Teraz chcę naprawienia (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.