Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zajmujesz się akwizycją? Sprawdź co powinieneś o niej wiedzieć!

Jakiego rodzaju działalności dotyczy ta porada?Porada ta opisuje zawieranie umowy poza lokalem przedsiębiorstwa. Do umów takich zaliczymy przede wszystkim umowy zawierane w drodze sprzedaży akwizycyjnej (obnośnej), umowy zawierane w wyniku zorganizowanego poza lokalem przedsiębiorstwa zbierania ofert konsumentów w czasie odwiedzin przedsiębiorcy lub osoby działającej w jego imieniu w miejscu pracy konsumenta, w jego mieszkaniu albo w innym miejscu jego prywatnego pobytu, co oznacza, iż mimo późniejszego zawarcia umowy w lokalu przedsiębiorstwa, umowa ta będzie traktowana jako umowa zawarta poza lokalem, jeśli konsument wyraził chęć jej zawarcia poza tym lokalem. Dotyczy to także umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa, gdy sama inicjatywa wizyty przedsiębiorcy w innym miejscu niż jego lokal wyszła od konsumenta, nawet gdy odnosi się to do np. miejsca pracy (...)

Forum - art.92 kodeksu wykroczeń

 • 27 Grudnia 2011

  Art. 97 kodeksu wykroczeń

  heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna stawka i nie moge dostać mniej czy da rade się jakoś odwołac lub anulować z pozytywnym skutkiem? albo chociaz zmniejszyc grzywnę? prosze o pomoc (...)

 • 30 Stycznia 2004

  Mandat MPK i KW art. 121

  Witam serdecznie. Parę dni temu jechałem na egzamin z Historii doktryn... i na smierć zapomniałem skasować biletu - chyba z nerwów. Zostałem złapany w zasadzie na ostatnim przystanku przez kontrolorów. I traz tak: -wyleitymowałem się legitymacją studencką i dowodem osobistym, z którego zostałem (...)

 • 17 Kwietnia 2008

  Mandat karny i sad grodzki

  Witam Sprawa przedstawia sie tak. Zostałem zlamany, jak szedlem z kolega i nioslem piwo otwarte. Policja chciala mi wreczyc mandat, ale ja odmowilem, poniewaz nie potrafili mi powiedziec, za co mam dostac mandat. Wzieli mnie na posterunek, tam spisali sytuacje i tak sie skonczylo, dodam, ze mialem 0,3 promila (...)

 • 16 Sierpnia 2012

  Jaka jest kara dla nieletniego palącego papierosy?

  ...no właśnie. chciałabym się dowiedzieć jakiej kary mogą spodziewać się rodzice dziecka które ma lat 10-12 i pali papierosy? Napewno będzie to kara dla rodziców, to wiem. Ale palenie papierosa przez dziecko będzie skutkować mandatem podwójnym jeżeli dziecko paliło papierosa w parku, w miejscu (...)

 • 22 Sierpnia 2005

  sankcja za brak meldunku

  Witam, czy jest jakaś sankcja za niezameldowanie się pod adresem, pod którym przebywa się od kilku tat z zamiaram stałego pobytu? proszę o ew. podstawę prawną. polecam art 147 kodeksu wykroczeń - osoby przebywające w mieszkaniu ponad 3 dni zgodnie z tym art powinny być zameldowane (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.