Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Niezdolność i nieobecność w pracy jako przyczyna rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia

Przyczyny związane z długotrwałą nieobecnością w pracy i niezawinione przez pracownika określa art. 53 Kodeksu pracy. Wśród nich wymienia nieobecność i niezdolność do pracy na skutek choroby. Kiedy nieobecność w pracy uzasadnia rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia? Ustawodawca przewidział, że każda nawet usprawiedliwiona nieobecność, która trwa dłużej niż 1 miesiąc daje podstawę pracodawcy do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia stosunku pracy, z wyjątkiem przypadków, gdy: pracownik stawił się do pracy w związku z ustaniem przyczyny nieobecności; nieobecność pracownika w pracy jest spowodowana sprawowaniem opieki nad dzieckiem - w okresie pobierania z tego tytułu zasiłku, a w przypadku odosobnienia pracownika ze względu na chorobę zakaźną - w okresie pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku.   Co (...)

Forum - art.87 par.1 kw

 • 15 Lutego 2010

  za odmowę przyjecia MKK

  Witam,zastanawiam się CZY WŚRÓD WAS JEST KTOŚ,KTO ORIENTUJE SIĘ W ...KODEKSIE DROGOWYM? A dlaczego? Otóż miałem sprawę na której tak świadkowie (patrol policji z prewencji)jak i oskarżyciel ich kolega(policjant-kontroler ruchu drogowego)we wniosku o ukaranie w postępowaniu zwyczajnym (dawne Kolegium) (...)

 • 26 Czerwca 2007

  Opalanie bez stanika, czy będą mandaty??

  witam. wybieram się nad morze i mam zamiar sie opalać bez stanika. Moje pytanie brzmi : czy policja ma prawo wlepić mandat?? czy można jakoś się tłumaczyć i czy jest takie prawo co zabrania?? Ja bym wymyślił taki stanik co do złudzenia przypomina piersi i nie różni się od ciała. Ale byłaby checa! (...)

 • 21 Listopada 2011

  Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami zdjęciami siusiaków i pup, to czy to jest zgodne z prawem i czy coś mi grozi poza ewentualnym usunięciem tego wątku na forum? Pytam bo coś takiego mój (...)

 • 16 Grudnia 2003

  Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt jaki jest stan faktyczny i czy rzeczywiscie takie naloty maja miejsce chcialbym zapytac czy i kto ma prawo wejsc do mojego domu/firmy na podstawie jakiego dokumentu (...)

 • 4 Września 2012

  Ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej?

  Witam ile wynosi kara za zakłócanie ciszy nocnej? Czy mandat za zakłócanie ciszy nocnej może wynieść aż 200 zł.? Kara wynosi 200zł, o ile jest to działanie sporadyczne w innym wypadku to sąd grodzki i większe konsekwencje. Mikeee Dobry wieczór, faktycznie mandat za zakłócanie ciszy nocnej może (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.