Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

art. 23B Konwencji Modelowej OECD,art. 27 ust. 9 i ust. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,art. 30a ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (od dnia 1 stycznia 2005 r.),art. 30a ust 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (od dnia 1 lipca 2005 r.),art. 30b ust. 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (od dnia 1 stycznia 2005 r.),art. 20 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (zob. A. Jeleńska Dział II, Rozdział III - Podstawy międzynarodowego prawa podatkowego, [w:] praca zbiorowa „Egzamin na doradcę

Forum - art.25a ust.1 ustawy o podatku dochodowym

 • 8 Marca 2005

  zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie faktury. Sprawdzając wszystko po kolei zobaczyłam, że mam jedną fakturę, z której Vat odliczyłam w lipcu a datę zapłaty mam na wyciągu 2 sierpień, (...)

 • 29 Września 2009

  dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. Ponieważ nie mogę wystawić faktury VAT, wymyśliłem sobie, że mogę wydzierżawić (będą to "linki sponsorowane") powierzchnię reklamową. Jak rozliczać (...)

 • 10 Kwietnia 2005

  Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty uzyskania przychodu W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (pdof) i osób prawnych (pdop) występuje definicja kosztów uzyskania (...)

 • 5 Marca 2010

  Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez jestem zmuszona zaplacis US 19% od wartosci sprzedazy? To wszystko zależy kiedy nabyłaś spadek jak od tego czasu minęło pięć lat kalendarzowych to nie (...)

 • 19 Listopada 2001

  Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

  Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) dawałoby przeniesienie części wynagrodzenia, na umowy o udział w posiedzeniach Zarządu? Jak to wygląda od strony PDOF i ZUS? (Sheila) Zaliczki na podatek (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.