Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

przepisami dyrektywy UCITS.Zmiana art. 270 ust. 3 pkt 3 ma na celu ujednolicenie pojęć używanych w ustawie z terminologią wynikającą z projektu ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.Zmiana ust. 9 wynika ze zmiany odesłania do ustawy Prawo działalności gospodarczej na odesłanie do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.Zmiana art. 271 ust. 3 ma na celu ujednolicenie pojęć używanych w ustawie z terminologią wynikającą z projektu ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.Tajemnica zawodowa Zmiana art. 280 ust. 1 pkt 5 wnika z dostosowanie tego przepisu do treści przepisu art. 141 ust. 6 ustawy przewidującego wykonywania praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w radzie inwestorów przez pełnomocnika.Zmiana (...)

Forum - art.21 ust.6-13 ustawy

 • 15 Czerwca 2008

  Uwłaszczenie ziemi art.1ust.2ustawy z 26.10.1971 Dz.U.27.poz.250 z pózn.zm.

  Pytanie: Spadek po Ojcu był zrobiony w roku 1951. Zostało wydane Postanowienie Prawomocne. Spadek dziedziczą: Zona Ojca, Syn i córka. Syn uwłaściył sobie ziemie w roku 1974. W danym uwłaszczeniu została (...)

 • 10 Listopada 2004

  Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

  Mam mieszkanie własnościowe w spółdzielni, założona jest księga wieczysta, opłacam grunt (mieszkanie jest wyodrębnione). Pomimo tego spółdzielnia co miesiąc pobiera opłatę jako czynsz (poza tym oczywiścię z czym się w pełni zgadzam: fundusz remontowy, jakaś opłata na administarcję, za domofon, (...)

 • 20 Września 2003

  Fundusz remontowy

  Czy można być zwolnionym z wpłat na fundusz remontowy? Jaka jest na to podstawa prawna? Jestem "tylko" lokatorem, nie mam mieszkania "własnościowego". (Megi) Nie można być zwolnionym z wpłat na fundusz remontowy. Posiadasz lokatorskie prawo do lokalu (nie koniecznie własnościowe) (...)

 • 9 Grudnia 2003

  CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA KWOTA NIE PODLEGAŁA ZAJĘCIU Z TEGO TEZ POWODU KOMORNIK NIE MIAŁ PIENIEDZY NA POKRYCIE KOSZTÓW I ODJĄŁ MI Z ALIMENTÓW 84 ZŁ WYPŁACAJĄC MI KWOTE (...)

 • 19 Listopada 2001

  Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

  Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) dawałoby przeniesienie części wynagrodzenia, na umowy o udział w posiedzeniach Zarządu? Jak to wygląda od strony PDOF i ZUS? (Sheila) Zaliczki na podatek (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.