Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

obowiązków funduszu wskazanych w prospekcie emisyjnym konieczna była zmiana tego przepisu.Zmiana ust. 3 ma na celu ujednolicenie pojęć z tymi zastosowanymi w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi.Zmiana art. 229 ust. 2 ma na celu dostosowanie treści ustawy do zmienionej treści ustawy o obrocie instrumentami finansowymi wprowadzającej instytucję memorandum finansowego.W wyniku zmiany art. 230 ust. 1 ma na celu zmianę adresata przepisu z funduszu inwestycyjnego na towarzystwo funduszy inwestycyjnych.Zmiana art. 231 ust. 2 doprecyzowuje formę zawiadomienia Komisji przez depozytariusza o działaniu funduszu z naruszeniem prawa lub nienależytym uwzględnianiu interesu uczestników funduszu.Zmieniony art. 233 ust. 1 rozszerza możliwość nałożenia przez Komisję sankcji na podmiot (...)

Forum - art.21 ust.6-13 ustawy o ryczałcie

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego roku szkolnego, aby nie dezorganizować teraz pracy szkoły. Kiedy powinnam złożyć wniosek i zawiadomić o tym dyrektora ? Jeszcze w tym roku (...)

 • 27 Września 2005

  zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  . Wtedy to już się ugotujesz, a najlepiej nie wpuszczać do domu bossuet Czy na gruncie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych możliwe jest przekazywanie, firmom windykacyjnym, danych osobowych dłużnika ? Udostępnianie danych osobowych podmiotowi trudniącemu się windykacją należności (...)

 • 16 Września 2004

  nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  art 554 kc, który mówi o 2 letnim terminie przedawnienia przy roszczeniach z tytułu usług związanych z prowadzoną działalnościa gospodarczą. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 (...)

 • 12 Kwietnia 2005

  Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia z listy członków? Mam po prostu problem finansowy, który chcę rozwiązać przez kredyt i pewnie nie będzie sprawy ale .... Dziękuję za przyszłe (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze 21 dni urlopu po skonczonym zwolnieniu ale czy potem pracodawca musi wyslac mnie na urlop bezplatny? Zwolnic mnie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.