Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Odpowiedzialność karna i karnoskarbowa członka zarządu spółki

Członek zarządu spółki handlowej, prócz odpowiedzialności względem spółki (odpowiedzialność cywilnoprawna) oraz zgromadzenia wspólników (procedura odwołania, udzielenie absolutorium), ponosi również odpowiedzialność publicznoprawną: karną i karnoskarbową. Niniejszy artykuł przedstawia czyny, za które Kodeks spółek handlowych, Kodeks karny oraz Kodeks karny skarbowy przewidują odpowiedzialność karną i wykroczeniową. Odpowiedzialność na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych Odpowiedzialność karną członków zarządu przewiduje przede wszystkim Kodeks spółek handlowych, który penalizuje następujące sytuacje (art. 586 i n. k.s.h.): niezgłoszenie wniosku o upadłość spółki handlowej pomimo powstania warunków (...)

Forum - art.207 par.144 kodeks karny

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać „ i wykonał orzeczone środki karne” z całą pewnością zrobił by to. Tak się jednak nie stało dlatego zgodnie z zasadami polskiego prawa karnego interpretujemy go dosłownie i stosując ten art nie bierzemy pod uwagę orzeczonych (...)

 • 1 Marca 2005

  Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił mi pieniądze na konto a ja miałem mu przesłać pocztą, w wyniku mojej nieuwagi książka przed wysłaniem została uszkodzona przezemnie ,doszedłem do porozumienia (...)

 • 6 Maja 2004

  Fałszerstwo dokumentów

  Policja znalazla w moim komputerze sklad swiadectwa ukonczenia szkoly wieczorowej.I chce mnie oskarzyc o przygotowanie do falszerstwa.Ja tylko uczylem sie jak poslugiwac sie programem corel draw i pierwsze lepsze swiadectwo z podan do mojej pracy zaczalem sobie skladac ale tylko pusty druk i to w innym molorze (...)

 • 17 Grudnia 2004

  kwestia warunkowego umorzenia postepowania

  Witam wszystkich internautów zainteresowanych prawem karnym i nie tylko :) Mam pytanko: po jakim czasie ulega zatarciu warunkowe umorzenie postepowania karnego??? To, że warunkowe podlega ujawnieniu wynika z art. 1 ust.2 pkt. 2 ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym. Jednocześnie ani kodeks karny (...)

 • 6 Listopada 2003

  Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu mi sie poprzestawiało w głowie i ukradłem z kolegą kilka piw z Biedronki na sumę 14zł , byłem na policji i dostałem 100 zł colegium czy grzywny już z (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.