Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak opodatkowana jest pomoc z programów dofinansowanych z funduszy strukturalnych UE?

W niniejszym opracowaniu przedstawiono wyjaśnienia dotyczące opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i fizycznych dochodów pochodzących ze środków pomocowych finansowanych z funduszy strukturalnych oraz współfinansujących środków krajowych. Oparto się przy tym na interpretacji nr DD6-8213-8/06/DZ/412 Ministra Finansów z dnia 30 sierpnia 2006 r. Gdzie uregulowane są środki pochodzące z funduszy strukturalnych?  Wsparcie Wspólnoty dla Polski w latach 2004-2006 było i jest realizowane przede wszystkim za pomocą jednofunduszowych sektorowych programów operacyjnych (SPO) oraz wielofunduszowego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).  Status prawny środków pochodzących z funduszy strukturalnych reguluje: Rozporządzenie Rady (WE) Nr 1083/2006/WE z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiające przepisy (...)

Forum - art. 34 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

  • 10 Kwietnia 2005

    Co to są koszty uzyskania przychodu?

    Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty uzyskania przychodu W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (pdof) i osób prawnych (pdop) występuje (...)

  • 19 Marca 2004

    Zwrot podatku

    to banda oszustów i złodziei. Nie dość że sie czeka na zwrot podatku 7 miesięcy to do tego ściągaja sobie za nic tak naprawde (za wysłanie papierów) kosmicznie dużą prowizje 19%. Ja w ten sposob stracilem kilka dni temu 200 euro-800zl Z tego co wiem niektorzy biora do 150zl max. Ostrzegam (...)

  • 19 Listopada 2001

    Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

    Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) dawałoby przeniesienie części wynagrodzenia, na umowy o udział w posiedzeniach Zarządu? Jak to wygląda od strony PDOF i ZUS? (Sheila) Zaliczki (...)

  • 5 Marca 2010

    Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

    Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez jestem zmuszona zaplacis US 19% od wartosci sprzedazy? To wszystko zależy kiedy nabyłaś spadek jak od tego czasu minęło pięć lat (...)

  • 29 Września 2009

    dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

    Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. Ponieważ nie mogę wystawić faktury VAT, wymyśliłem sobie, że mogę wydzierżawić (będą to "linki sponsorowane") powierzchnię reklamową. Jak rozliczać (...)

Czytaj forum prawne »

art. 34 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.