Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

zresztą zastrzec nie tylko wykonanie dzieła z jego własnego materiału, ale i według jego wskazań i poleceń. Na podstawie art. 640 K.c., jeżeli do wykonania dzieła potrzebne jest współdziałanie

Forum - art 640 kc komentarz

 • 5 Sierpnia 2004

  intrum justitia - pilne

  dług na podstawie cesji wierzytelności- proponuję zapoznać się z art 509 kc 2. każda sprawa ma swój indywidualny nr konta wiec nie ma możliwości aby pracownik mógł mieć dostęp do tych pieniędzy 3. po

 • 28 Lutego 2002

  Alimenty na pełnoletnie dziecko

  reguły dowodowej (art. 6 k.c.). Sąd nie jest w takim przypadku wolny od obowiązku działania z urzędu (art. 5, 212 k.p.c.).? (T. Domińczyk, w: Kodeks rodzinny i opiekuńczy z komentarzem, pod red. K

 • 17 Września 2004

  MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

  Moja sytuacja troszke sie skompilkowała......w obecnej sytuacji jestem na wymówieniu z zakladu pracy bede jeszcze zatudniony 3 miesiace.Nie dałem alimentow, kto mi moze powiedziec jak szybko komornik moze zajac pensje??Mam w swoim dorobku ...telewizor znacznej wartosci,wieze technics , samochod itd.czy komornik (...)

 • 26 Lipca 2002

  Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej pracy wymagane jest społeczne zaufanie. W takim przypadku składasz w sądzie pozew o zniesławienie. Na wzór możesz wybrać któregokolwiek polityka, oni (...)

 • 21 Stycznia 2011

  zawieszona sprawa o eksmisje

  Przeciwko zonie i jej rodzicom toczy sie sprawa o eksmisje ,ktora zalozyl wlasciciel domu ,w ktorym to znajduje sie kilkanascie mieszkan. W 2009 r Sad Rejonowy wydal wyrok dot. zamieszkania w/w powolujac sie na art 5 k.c. oraz 11 ust. 5 i 7 o ochronie praw lokatorow i mieszkaniowym zasobie gminy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.