Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  Na czym polega postępowanie uproszczone? Postępowanie uproszczone ma zasadnicze cechy postępowania zwyczajnego, jednakże w przeciwieństwie do tego drugiego przewiduje mniej wymagań procesowych i w dochodzeniu, i w postępowaniu sądowym, bądź też dopuszcza możliwość spełnienia ich w uproszczonej formie. Dzięki temu proces przebiega sprawniej.   W postępowaniu uproszczonym stosuje się przepisy o postępowaniu zwyczajnym, chyba że dane kwestie zostały uregulowane przepisami rozdziału 51 Kodeksu postępowania karnego. W sprawach rozpoznawanych w trybie uproszczonym mają bowiem pierwszeństwo przepisy rozdziału 51 K.p.k. Kiedy dopuszczalne jest postępowanie uproszczone w sądzie karnym? Co istotne, postępowanie uproszczone jest fakultatywne (nieobowiązkowe). Każda sprawa z oskarżenia publicznego przewidziana ustawowo do rozpoznania w trybie uproszczonym (...)

Forum - art 387 paragraf 1 kpk

 • 18 Stycznia 2005

  Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

  Sprawa dotyczy mojej Mamy. Pracownik oddziału banku wykorzystując dane mojej Mamy oraz podpis wyłudził kredyt od swojego banku (SKOK) w wys. 5 tys zł. W dochodzeniu policja miała podejrzenia, co do mojej Mamy i miała już nakaz rewizji i aresztowania - po rozmowie okazało się szybko, kto jest winny (konfrontacja (...)

 • 15 Listopada 2012

  Art. 12., art. 91 kk.

  W dwóch prokuraturach toczą są przeciwko mojej osobie postępowania za czyny z tego samego artykułu które popełniłem w krótkich odstępach czasu i nie zapadł dotychczas żaden wyrok (art. 124 z prawa farmaceutycznego). W obydwu przypadkach nie wyraziłem chęci współpracy oraz nie poddałem się (...)

 • 7 Stycznia 2013

  Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

  Witam ! Prokurator proponując dobrowolne poddanie się karze zaproponował mi 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat próby. Chciałem uprzejmie zapytać jaką najniższą karę mogę zaproponować dla siebie składając wniosek zgodnie z art. 387 k.p.k ? Art. 286 (...)

 • 29 Czerwca 2006

  Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

  Jestem oskarzony o sfalszowanie biletu parkingowego %-) Mialo to miejsce jakies 6 miesiecy temu dzis przyszedl mi listem akt oskarzenia... Chcial bym skorzystac z prawa art. 387 kpk czyli prozba o wydanie wyroku skazujacego o najmniejszej karze . I tu jest moje pytanie. Kiedy i w jaki sposob (...)

 • 2 Października 2012

  Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

  Witam dostałem właśnie odpowiedź od prokuratury. Na podstawie art. 305 paragraf 3 i 325e paragraf 2 kpk zatwierdza się powyższe postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Chodziło o przestępstwo z art. 192 paragraf 1 kk. To kolejna sprawa która wobec (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.