Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

mogą stać się uczestnikami funduszy inwestycyjnych otwartych, dostępnych dla szerokiego grona uczestników.Zmiana dotycząca funduszu podstawowegoPo zmianie treści art. 170 ust. 2 jedynymi uczestnikami funduszu podstawowego mogą być fundusze powiązane.Na czym polega nowelizacja przepisów dotyczących funduszu sekurytyzacyjnego?Po zmianie treści art. 183 ust. 5 przedmiotem transakcji sekurytyzacyjnej w przypadku niestandaryzowanego funduszu sekurytyzacyjnego może nie tylko być pula wierzytelności, ale także pojedyncza wierzytelność.Po wprowadzeniu zmian w art. 187 możliwe stało się tworzenie niestandaryzowanych funduszy sekurytyzacyjnych jako funduszy z wydzielonymi subfunduszami.Zmiana art. 188 ma charakter redakcyjny - w związku ze zmianami w art. 187.Zmiana art. 191 i art. 192 wynika z wprowadzenia możliwości (...)

Forum - art 191 1kk

 • 1 Maja 2003

  Groźby karalne - jak reagować???

  WITAM SERDECZNIE! Proszę o poradę. Ostatniej nocy zwróciłem uwagę dwudziestoparoletniemu mieszkańcowi mojej ulicy, że nie będę dłużej tolerował po raz kolejny b.głośnych krzyków (godz. 3 w nocy!!) i ruszania samochodem z piskiem opon pod moimi oknami. Zostałem słownie zaatakowany przez niego i (...)

 • 8 Lutego 2012

  pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

  Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy barze, zepchneli go z krzesła barowego. Podszedłem i strąciłem tego samego kolesia co stracił kumpla z krzesła w ten sam sposób. Potem rach ciach ja (...)

 • 20 Października 2011

  stalker

  Chciałabym się dowiedzieć kiedy można uznać że dana osoba jest, stalkerem, czyli psycholem męczącym mnie sms\'ami i przez gadu gadu?? Stalking polega na celowym i złośliwym prześladowaniu lub molestowaniu jakiejś osoby, polegaja­cym na fizycznym albo wirtualnym zbliżaniu się do ofiary, która nie (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. Można by dokonywać wymiany doświadczeń i rozwiązywać (w pewnym stopniu) nurtujące naszą grupę zawodową problemy. Może to (...)

 • 10 Grudnia 2009

  Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

  Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/wyrok/artykuly/kiedy-moze-nastapic-warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html Pytanie moje brzmi : jak wynika z powyższego sąd może zmieniać (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.