Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak uzyskać poświadczanie dokumentów urzędowych przeznaczonych do obrotu prawnego za granicą – apostille?

Czego dotyczy Konwencja znosząca wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych?Od dnia 14 sierpnia 2005 r. obowiązuje w Rzeczypospolitej Polskiej Konwencja znosząca wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzona w Hadze dnia 5 października 1961 r. Ta międzynarodowa Konwencja usprawnia obieg dokumentów urzędowych wydanych na terytorium danego państwa-strony konwencji, które mają zostać uznane na terytorium innego państwa-strony konwencji. Aktualny wykaz państw stron Konwencji jest dostępny na stronie Hague Conference on Private International Law lub w punkcie legalizacyjnym. Konwencja ta pozwala uniknąć uciążliwego i często kosztownego procesu pełnej legalizacji poprzez zastąpienie go wydaniem tzw. apostille.Praktyczne znaczenie wejścia w życie Konwencji (...)

Forum - apostille w rpa

 • 14 Czerwca 2005

  malzenstwo z obywatelem Afryki Poludniowej

  Witam, chce wziac slub z obywatelem Poludniowej Afryki i chcialabym prosic o pomoc w odpowiedzi na pytanie: jakie prawa bedzie on mial po slubie ze mna? chcielibysmy podrozowac i nie wiemy czy jemu jako mojemu mezowi bedzie wolno wjezdzac bez wizy do krajow do ktorych obecnie obywatele Afryki Pol. nie maja (...)

 • 6 Lipca 2006

  pełnomocnictwo, dyspozycja na wypadek śmierci, apostille

  Witam i na początku bardzo proszę o pomoc. Najpierw może przedstawie swoją sytuacje. Na początku grudnia 2005 roku zostałam upoważniona jednorazowo do wypłaty pieniążków z babci konta bankowego, która przebywa obecnie w USA. Upoważnienie było poświadczone notarialnie (obok babci podpisu była (...)

 • 10 Czerwca 2011

  Apostille

  Mam pytanie odnośnie transakcji międzynarodowej, jakie koszty legalizacji należy brać pod uwagę? Czy są one stałe, jeśli nie to od czego uzależnione? Opłaty związane z legalizacją dokumentóww każdym kraju inne mariolla31

 • 15 Sierpnia 2010

  obywatelstwo polskie dla potomków emigrantów

  witam w 1940 roku moi krewni zostali wywiezieni do Archangielska a stamtad z Armia Andersa wyszli do Palestyny. Dzieci zostały wywiezione do obozu w Ugandzie a stamtad do Republiki Południowej Afryki. Dzieci dorosły, dostały obywatelstwo RPA ale polskiego nigdy sie nie zrzekły.Ich dzieci (...)

 • 17 Czerwca 2010

  Odwolanie upowaznienia a apostille

  Ja mieskzam w USA a moj wujek w Poslce. 1. Czy jesli dalem upowaznienie na mojego wujka do reprezentowania mnie przed notariuszem i bankiem PKO w zwiazku z testamentem po mojej zmarlej babci, wraz z apostille to czy apostille takze jest niezbedne do odwolania upowaznienia? 2. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.