Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

rodzajem kredytu mieszkaniowego - to sposób na zastąpienie kilku miesięcznych rat jedną stosunkowo niską, lecz długotrwałą. Banki udzielają takiego kredytu średnio do wysokości 70-80 % wartości zabezpieczanej nieruchomości, co oznacza, że te co najmniej 30 % mieszkania powinno być już zapłacone. Na korzyść zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego przemawia: „anulowanie” dotychczasowych comiesięcznych ciężarów oraz fakt, że w związku z zabezpieczeniem „zbiorowego” kredytu hipoteką, pochłonięte, wysoko oprocentowane kredyty konsumpcyjne (np. na samochód, meble itp.) stają się tańsze. W rzeczywistości zarówno anulowanie, jak i spadek wartości kosztów kredytu są iluzoryczne, tak samo z resztą, jak też iluzoryczna jest „atrakcyjność” samego kredytu – spłacanego (...)

Forum - anulowanie kredytu

 • 2 Października 2009

  Spłata kredytu przez rodzinę po śmierci kredytobiorcy

  witam, Przypadek jest dość ciężki i trudny... otóż kredytobiorca (ojciec rodziny) bez wiedzy współmałżonka zaciągał kredyty w różnych bankach i SKOK'ach a każdy następny na spłatę poprzednich. Długu nazbierało się ok 50tyś zł, kredytobiorca zachorował na raka a rodzina w celu spłaty zadłużenia (...)

 • 11 Lipca 2002

  Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. Próbowałam dowiedzieć się jaka jest moja sytuacja, zarówno w tej chwili (trwające małżeństwo + intercyza już po zawarciu zobowiązań) jak i w (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  spoż. alkoholu, a jak tego nie zapłacisz to sąd wspaniałomyślnie zamieni ci tą karę na karę pozbawienia wolności. No i co lepsze 100zł kredytu na ulicy i święty spokój czy odsiadka po wielokrotnych

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.