Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

dzieci w wieku szkolnym. Nie przysługuje mi rodzinne na dzieci ze względu na moje zarobki (przekraczają górną granicę dochodu na członka rodziny). Nie występowałam o alimenty. Mój konkubent - ojciec dzieci, pracuje w Anglii. Czy w tej sytuacji ma on szanse na otrzymanie zasiłku na dzieci?   W związku z zasadami koordynacji wspólnotowej, pierwszeństwo ma zastosowanie ustawodawstwo państwa, w którym wykonywana jest praca legalna i w którym odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne. Ponieważ ojciec dzieci pracuje w Anglii może ubiegać się tam o zasiłek rodzinny, na zasadach ustalonych przez ustawodawstwo angielskie. Zgodnie z prawem wspólnotowym, ponieważ Pani pracuje w Polsce i to z Panią mieszkają dzieci, państwem właściwym do wypłaty świadczeń będzie (...)

Forum - alimenty na rodzica pozbawionego praw rodzicielskich

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  myślałaś, że będzie na Ciebie ciężko pracował??? Nierobie do roboty! Tylko siedzieć i jęczeć potrafisz złapałaś faceta na dziecko ale szybko cię rozpracował i kopnął w D. 500 to mało? I twoje 500 na dziecko to już jest 1000 i co to mało na Twoje dziecko? Monika (...)

 • 10 Kwietnia 2004

  Pozbawienie praw rodzicielskich.

  . CO MAM ZROBIĆ W TEJ SYTUACJI. IVA alimenty.pl Witam jak mam troszkę inny problem niż panie powyżej także chodzi mi o pozbawienie praw rodzicielskich ale matki nie ojca mam 12-letnią córkę jej matka nie utrzymuje z nia kontaktu od kiedy ukończyła 4 lata nie płaci także alimentów ponieważ (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  alimenty, nie płacił zasiłku rodzinnego, w końcu nie przedłużył umowy o pracę i natychmiast zgłosił wniosek o zmniejszenie alimentów z 300 na 100, bo przecież jest bezrobotny...! (dlatego tak bardzo lubię* bezrobotnych* tatusiów). Kiedy dziecku przysługiwał zasiłek pielęgnacyjny (...)

 • 2 Grudnia 2006

  jak zrzec sie praw rodzicielskich i co to daje?

  witam mam takie pytanie... jak zrzec sie praw rodzicielskich?? i co daje cos takiego jak zrzeczenie sie tych praw?? prosze TYLKO o powazne odpowiedzi... pozdrawiam... hee, praw rodzicielskich można zostać tylko pozbawonym, ale na dzieci i tak trzeba płacić alimenty (...)

 • 8 Sierpnia 2002

  Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Masz rację - ojcowie powinni miec takie same prawa jak matki. Włączając w to wstawanie po nocach do chorego dziecka, branie opieki (zwolnień lekarskich), branie prac zleconych (żeby nastarczyć na dziecka potrzeby, bo alimenty to kpina), jeżdżenie z nim po lekarzach, badaniach, sanatoriach, (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.