Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Alimenty na dziecko - od a do z

Kiedy rodzice zobowiązani są do płacenia alimentów na dzieci? Rodzice zobowiązani są do płacenia alimentów na dziecko, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania (artykuł 133 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Przesłanką obowiązku alimentacyjnego rodziców względem dziecka jest niezdolność dziecka do samodzielnego utrzymania się. Obowiązek ten powstaje z chwilą urodzenia się dziecka i wygasa, gdy dziecko się usamodzielni. Uzyskanie pełnoletniości nie kończy tego obowiązku w sytuacji, gdy dziecko się uczy lub nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Obowiązek ten nie wygaśnie nigdy, gdy dziecko nie (...)

Forum - alimenty na dziecko w holandii

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  ojca,ale dziecko jest jej źródłem dochodow. I wogóle podkreslam jeszcze raz takie alimenty jakie żadaja niektore matki ,sa kaprysem ich samych, bo wiele rodzin nie przeznacza na jedno dziecko 500zl ,bo nie ma z czego ,takze takie głodne gadania ,ze 600zł by sie przydało mnie (...)

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  -cichodajka-inaczej mówiąc kurwa- budzi we mnie większy podziw niż ty. on Nie wierzę, że zarabia dobrze i płaci tylko po 25 zl na dziecko, coś Pani oszukuje, bo alko placi tylko tyle a poza tym jeszcze utrzymuje dzieci, gdzie Pani w takim przypadku nie występuje o zwiększenie alimentów (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  300-500 złotych. Uwaga: w Sądzie musisz przedstawić koszty jakie ponosisz na dziecko ( np. rachunki za ubrania, artykuły szkolne, żywienie, lekarstwa za przedszkole itp.) więc zacznij je gromadzić będziesz miała większą szansę na wyższą kwotę alimentów- pozdrawiam 908779 (...)

 • 9 Grudnia 2002

  Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  to magda-modrzejewska@wp.pl z gory dziekuje ps.nie chciala bym by chlopak z ktorym mam dziecko prawnie byl ustalony ojcem wiec czy mam wogole prawo wystapic o alimety?? Magda Wiesz co:jesteś na tyle głupia że piszesz takie bzdury!Powiedz mi czy ty jesteś w stanie udowodnić miesięcznie (...)

 • 17 Września 2004

  mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne kontaky z nia.chce sie dowiedziec jakie on ma szanse w sadzie zeby dostac opieke nad dzieckiem,biorac pod uwage fakt ze ja nie mam (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.